W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 11 i 12 września, odbędą się Dni Integracji Międzypokoleniowej w Czeladzi. Seniorzy w ciągu tych dwóch dni przejmą miasto, będą mogli się zabawić i skorzystać z wielu darmowych usług.

Harmonogram atrakcji i aktywności jest wypełniony po brzegi. O dobre samopoczucie zadbają zespoły muzyczne, taneczne i kabaret. Będą konkursy, pokazy, wiersze i pieśni. A to wszystko tylko w pierwszym dniu, którego motyw przewodni powinien przyciągnąć artystyczne dusze, chcące nacieszyć swoje zmysły.

W programie:

  • 10.10 – 10.40 – występ zespołu muzyczno-wokalnego „Orfeusz”,
  • 10.40 – 11.00 – taniec liniowy „Optymistki” UTW,
  • 11.00 – 11.45 – pokaz iluzjonisty Marcina Gogołowicza,
  • 11.45 – 12.00 – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Czeladź okiem seniora” – wręczenie nagród laureatom,
  • 12.00 – 12.30 – występ klubu seniora „Wrzos” – wiersze i pieśni,
  • 12.30 – 13.00 – występ i pokaz tańców podopiecznych fundacji „Uskrzydlić Marzenia”,
  • 13.00 – 13.10 – konkurs z nagrodami,
  • 13.10 – 13.55 – występ kabaretu Dno.

Dodatkowo o godz. 10.00 ruszy międzypokoleniowa gra plenerowa „Czysta Czeladź” pod honorowym patronem burmistrza. W godz. 8.00 – 14.00 na rynku Starego Miasta w ramach corocznego Festynu Zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad specjalistów.

Każdy senior będzie mógł odebrać „kopertę życia” i oddać krew w krwiobusie Narodowego Centrum Krwiodawstwa. Z kolei w Cafe Desa będzie można w sobotę dostać za 2 zł aromatyczną kawę i gorącą herbatę. W godzinach 10.00 – 14.00 będzie możliwość spisania się u rachmistrzów.

Wydarzenia na sportowo

Drugiego dnia impreza przeniesie się na stadion przy ulicy Mickiewicza. Atrakcje tego dnia przeznaczone są głównie dla osób, które lubią rywalizację, a ich ciało rwie się do działania. W programie przewidziane są rozmaite gry, zabawy, zawody, turnieje i zajęcia rekreacyjne. Wisienką na torcie będzie występ wokalny Anny Piech.

O podniebienia uczestników zadbają food tracki i stoisko z miodami. Zapowiedziana jest również znana wszystkim zabawa z kolorami, a na najmłodszych będzie czekać wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy i balony.

W programie przewidziano: I Mistrzostwa Czeladzi w Nordic Walking Seniora, ćwiczenia relaksujące, zajęcia taneczne, gra w bule, animacje sportowo – rekreacyjne, rodzinne turnieje piłki nożnej i siatkówki, rozstrzygnięcie międzypokoleniowej gry plenerowej „Czysta Czeladź”.

Podczas Dni Integracji Międzypokoleniowych będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Podmiotem prowadzącym szczepienia będzie Centrum Zdrowia Medikard.