Po niemal dwuletniej przerwie powraca metropolitalne święto teatru. Główne wydarzenia 11. edycji Nocy Teatrów Metropolii odbędą się 11 września, jednak święto potrwa trzy dni.

11. edycja Nocy Teatrów Metropolii rozpocznie się już w piątek, 10 września, wówczas zobaczyć będzie można „Skazanego na bluesa” Teatru Śląskiego, w plenerze rodzinnego miasta Ryśka Riedla – bohatera spektaklu, czyli w Tychach. W niedzielę, 12 września, na familijne przedstawienia i zabawy zaprosi Teatr Gry i Ludzie.

11 września aż 13 teatrów metropolii zaprezentuje swoje najlepsze spektakle. Bilety będą, jak zawsze podczas Nocy Teatrów, w cenach promocyjnych – o 20, 30, 50, a nawet 80 procent taniej. Oprócz spektakli, na uczestników czekają tradycyjnie atrakcje specjalne – koncerty, wspólne muzykowanie z artystami, warsztaty, pokazy, spotkania z twórcami. Wszystko za przysłowiową złotówkę lub za darmo.

W wydarzeniu udział wezmą także zagłębiowskie placówki: Teatr Dormana i Teatr Zagłębia. Teatr Dormana przygotował spektakl pt. „Tymoteusz i Psiuńcio”, który rozpocznie się o 16:00. Drugą z przygotowanych atrakcji są teatralne zakamarki podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki, poprzez ustalenie obsady, próby, produkcję scenografii, rekwizytów i kostiumów, po premierę i dalszą eksploatację.

Ciekawych atrakcji nie zabraknie również w sosnowieckim Teatrze Zagłębia, który z tej okazji przygotował pokaz spektaklu „Nikaj”, który rozpocznie się o 18:00. Ponadto, na uczestników czeka konferencja naukowa, koncert, nocne oprowadzanie oraz teatralna premiera słuchowiska.

Do teatru jedź za darmo!

Pełna lista obiektów biorących udział znajduje się na stronie Noc Teatrów Metropolii. Warto pamiętać, że podobnie jak w latach ubiegłych, na wydarzenia dojedziemy za darmo publiczną komunikacją.

Autobusem, tramwajem, trolejbusem możemy podróżować bezpłatnie, pod warunkiem, że będziemy mieć ze sobą specjalne, okolicznościowe bilety. Bilety można pobrać ze strony wydarzenia.