Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Jaworznie został zwolniony z pracy. Miejscy urzędnicy podejrzewają go o fałszowanie faktur. Sprawę bada prokuratura.

Prokuratura Rejonowa w Jaworznie wszczęła śledztwo w sprawie byłego już dyrektora Zespołu Szkół nr 3. Chodzi o podejrzenie fałszowania faktur za nabywanie dla szkoły towarów i usług.

Sprawa rozpoczęła się podczas kontroli szkolnych dokumentów księgowych przez pracowników Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych.

Chodzi o podejrzenie fałszowania faktur za towary i usługi świadczone na rzecz szkoły. Nieprawidłowości wykryto w fakturach wystawionych na prace remontowe czy naprawę szkolnego boiska. To jednak nie wszystko. Jak udało nam się dowiedzieć, nieprawidłowości zauważono także w dokumentach księgowych.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert zlecił kompleksową kontrolę w zakresie gospodarki finansowej w tej placówce. Dyrektor został zwolniony tuż po tym, jak miasto uzyskało pozytywną opinię od Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach.

Czynności w sprawie podejrzanych faktur prowadzi jaworznicka policja, a także tamtejsza prokuratura rejonowa.

– Informacje o podejrzanych fakturach dostaliśmy niedawno. Sprawa jest bardzo świeża i na razie trudno powiedzieć, o jakie chodzi kwoty i ilu faktur sprawa dotyczy – wyjaśnia Jacek Nowicki z Prokuratury Rejonowej w Jaworznie.

Prokurator Nowicki dodaje, że śledztwo prowadzone jest w sprawie i nie ma jeszcze żadnych zarzutów.

Jak podaje jaworznicki magistrat, od 14 czerwca obowiązki dyrektora pełni Mariola Migacz, która dotychczas pełniła funkcję wicedyrektor szkoły.

Miasto ogłosiło już także konkurs na stanowisko dyrektora. Kandydaci na to stanowisko mogą składać dokumenty zgodnie z procedurami do 29 czerwca. Nowy dyrektor zostanie powołany zaraz po rozstrzygnięciu konkursu.

Jak oceniasz sezon 2016/2017 w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...