Sosnowiecki Caritas rozpoczął akcję „Podaruj tornister”. Do końca sierpnia potrwa zbiórka pieniędzy na zakup nowych plecaków dla dzieci z ubogich rodzin.

Rok szkolny powoli się kończy. Niedługo wakacje, a po nich uczniowie znów wrócą do swoich szkół. Nie dla wszystkich powrót ten będzie udany. Zwłaszcza dla tych dzieci, gdzie rodziców ze nie stać na wyprawkę szkolną.

Z myślą o takich osobach Caritas diecezji sosnowieckiej rozpoczął akcję „Podaruj tornister”. Celem kampanii jest pozyskanie funduszy na jak zakup nowych plecaków, które będą przekazane dzieciom z ubogich rodzin.

Jak podkreślają przedstawiciele sosnowieckiego Caritasu, koszt jednego plecaka to 20 złotych. W drugim etapie akcji, gdy zakupione tornistry trafią do Parafialnych Zespołów Caritas, zostaną one wyposażone w przybory szkolne.

– Do dzieci trafią w pełni wyposażone tornistry. Dziewczynki dostaną inne plecaki niż chłopcy, a ich zawartość będzie się różnić w zależności od wieku dziecka – informuje Caritas.

Kampania „Podaruj tornister” wpisuje się w ogólnopolską kampanię „Tornister pełen uśmiechów”, organizowaną przez Caritas w całej Polsce.

Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie podarujtornister.pl. Tam też znajduje się specjalny licznik, dzięki któremu wiadomo, na ile plecaków udało sięj uż uzbierać pieniędzy.

Akcję można również wspomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas Diecezji Sosnowieckiej: 25 2490 0005 0000 4520 4459 1536 z dopiskiem „Tornister”.

Jak oceniasz sezon 2016/2017 w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...