Śląski Urząd Wojewódzki w sobotę po południu poinformował o 19 nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim. Wśród zakażonych dwóch mieszkańców Sosnowca.

W sobotę po południu, 18 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 179 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W województwie śląskim zakażonych zostało 19 osób.

Jak przekazała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego, wykonane badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa w organizmach: trzech mieszkańców Katowic (kobiety i mężczyzny w średnim wieku oraz nastolatka), młodego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, mieszkanki powiatu będzińskiego w sile wieku, mieszkanki w sile wieku i mieszkańca w średnim wieku z Żywca.

Koronawirusa potwierdzono także u dwóch mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), nastolatka z Zawiercia, mieszkańca Częstochowy w średnim wieku, kobiety w sile wieku z powiatu bielskiego, młodego mężczyzny z powiatu pszczyńskiego, czterech mieszkańców Rybnika, młodej mieszkanki Żor i starszego mieszkańca Rudy Śląskiej.

Obecnie w województwie śląskim mamy 1273 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 69 osób.

Statystyki dotyczące koronawirusa na Śląsku (stan na 18 kwietnia, g. 17.00):

Liczba zakażonych: 1273
Liczba zgonów: 69
Przebadane próbki: 15 097 (1006 w ciągu ostatniej doby)
Liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 7 187
Liczba osób w kwarantannie: 4 917
Liczba osób w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: 277
Liczba ozdrowieńców: 58