Dwa nowe przypadki koronawirusa w Cieszynie potwierdziło ministerstwo zdrowia. W sumie w województwie śląskim zakażonych jest już siedem osób.

W ostatnich dniach pięć potwierdzonych przypadków stwierdzono u osób z Rybnika, którzy przebywają na oddziale zakaźnym w Raciborzu. Teraz liczba ta wzrosła do siedmiu. Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził dwa nowe przypadki, które wykryto w Cieszynie.

Chorzy przebywają na oddziale zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. To mężczyzna, który wrócił z Niemiec i sam zgłosił się do sanepidu oraz kobieta z jego najbliższego otoczenia. Pacjentka była objęta kwarantanną domową pod nadzorem sanitarnym. Chorzy są w dobrym stanie.

Obecnie w województwie śląskim potwierdzonych jest 7 przypadków zakażenia koronawirusem, hospitalizowanych jest 12 osób, w kwarantannie 108, nadzorem sanitarnym objęto już 959 osób. W sumie w całym kraju stwierdzono do tej pory 22 przypadków zakażenia koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych na terenie naszego kraju.

Sytuacja jest dynamiczna, a wirus jest w fazie ofensywnej. – Z naszych analiz i modeli wynika, że wirus nie ustąpi, jest w fazie ofensywnej i nastąpią przyrosty liczby zachorowań – podkreśla szef rządu.

ARTYKUŁ CAŁY CZAS JEST AKTUALIZOWANY