15-letni mieszkaniec Sosnowca został potrącony przez samochód osobowy w drodze do szkoły przy ulicy Wojska Polskiego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 września przy ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu, ok. 8:40. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 15-latek idący do szkoły został lekko potrącony na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy. Początkowo chłopiec twierdził, że nie posiada żadnych obrażeń i dobrze się czuje. Jednak w szkole poczuł się gorzej. Nastolatek został skierowany na badania, które nie wykazały nic niepokojącego.

– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nikomu nic się nie stało. Jednak przy okazji tej sytuacji warto, aby kierowcy zapamiętali, że przy każdym potrąceniu należy wezwać służby, które zrobią zapis i wyjaśnią okoliczności zdarzenia. W przypadku ewentualnych komplikacji, które pojawią się po jakimś czasie, pozwoli to uniknąć wszelkich nieporozumień – mówi asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Policja apeluje do kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę, zwracając się także do osób pieszych o ostrożność i zachowanie bezpieczeństwa. – Nadchodzi trudny okres, zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Należy jednak zachować ostrożność i zgłaszać każde zdarzenie z udziałem pieszego – podkreśla Sonia Kepper.