Nawet 1500 zł miesięcznie przez rok mogą otrzymać rodziny na pokrycie kosztów zatrudnienia niani w Sosnowcu. Dodatkowo rodzice poszukujący pracy mogą liczyć na miejsca dla dzieci w nowym klubie dziecięcym. 

To już druga edycja programu, w ramach którego miasto będzie refundować części kosztów wynagrodzenia dla 15 niań zatrudnionych w ramach umowy uaktywniającej, pozwoli to rodzicom kontynuować karierę zawodową.

– Po raz drugi oferujemy taką możliwość naszym mieszkańcom. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a z naszego pomysłu korzystają teraz inne miasta, to naprawdę dobrze się sprawdziło – komentuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dofinansowanie w kwocie do 1500 zł będzie przyznawane na okres 12 miesięcy. Dotyczy opieki nad dzieckiem od 20 tygodnia życia do lat 3.

Miasto pozyskało również wsparcie na uruchomienie kolejnego klubu dziecięcego. Tym razem placówka powstanie w centrum miasta, przy ulicy Targowej.

– Uda nam się przygotować klubik, w którym będzie 17 miejsc opieki. Liczymy, że zarówno dofinansowanie niań, jak i Klubik Dziecięcy ułatwią rodzicom powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka – wyjaśnia prezydent Sosnowca.

W ramach projektu dzieci (od ukończenia 1 roku życia do lat 3 ), w klubie otrzymają wyżywienie oraz opiekę prowadzoną przez wykwalifikowane opiekunki w wymiarze do 5 godzin dziennie względem każdego dziecka. Grafik prowadzonej opieki dostosowany zostanie w zależności do potrzeb rodziców. Miesięczny koszt pobytu dziecka w klubie przez pierwsze 12 miesięcy to zaledwie 70 zł. Obecnie trwają prace remontowe, a planowane otwarcie odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Rekrutacja do klubu dziecięcego jak i w zakresie refundacji niań ruszy 24 lipca i potrwa do 30 września. W przypadku zgłoszenia się liczby osób przekraczającej o 100 procent liczbę miejsc zaplanowanych w projekcie rekrutacja zakończy się wcześniej.

Dokumenty można składać osobiście w biurze projektu (Wydział Polityki Społecznej) w Sosnowcu przy ul. 3 Maja 33, pokój 411/412. Czynne w godzinach pracy urzędu miejskiego.