Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy planują zabawę sylwestrową poza swoim domem będą mogli skorzystać ze specjalnej, sylwestrowej oferty Kolei Śląskich.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, mieszkańcy Śląska i Zagłębia podczas sylwestrowej nocy będą mogli zrezygnować z samochodów i na zabawę wybrać się komunikacją publiczną. Aby ułatwić powrót w Nowy Rok, Koleje Śląskie przygotowały cztery dodatkowe połączenia.

Dodatkowe pociągi wyruszą z Katowic w cztery kierunki – do Tychów Lodowiska, Gliwic, Zawiercia oraz Rybnika. Odjazd został tak zaplanowany, by możliwy był powrót do centrum Katowic z imprezy na Stadionie, a następnie przesiadka na pociąg. Pociągi do Gliwic, Zawiercia i Tychów wyruszą o tej samej godzinie – 01:45, a pięć minut później odjedzie pociąg do Rybnika.

– W sylwestrowych pociągach będzie obowiązywać nasza normalna taryfa. Do dyspozycji podróżnych będzie otwarta całą dobę kasa na katowickim dworcu, a dodatkowo, aby zminimalizować ewentualne kolejki, zapewnimy również wsparcie naszego konduktora, którego będzie można spotkać w holu głównym. Na dworcu dostępne są również trzy nasze biletomaty – mówi Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Wybór komunikacji publicznej w tym dniu to dobre rozwiązanie w przypadku wydarzeń w centrum miast, gdzie trudno znaleźć miejsce do parkowania, a powrót często wiąże się ze staniem w korkach. Odpada również dylemat, kto jako kierowca musi sobie odmówić symbolicznej lampki szampana o północy.

– Podczas ubiegłorocznej imprezy na taką formę powrotu zdecydowało się ponad 2000 osób. Zachęcamy, by i tym razem Nowy Rok przywitać z Kolejami Śląskimi – dodaje Magdalena Iwańska.

CZYTAJ TAKŻE:

Sylwester w Zagłębiu. Spore zmiany w komunikacji miejskiej