Wielkimi krokami zbliża się koniec 2018 roku. Jak co roku, włodarze zagłębiowskich miast przygotowali imprezę plenerową, aby wspólnie z mieszkańcami miasta pożegnać stary i przywitać nowy rok.

BĘDZIN

Impreza sylwestrowa odbędzie się tradycyjnie w parku Syberka, gdzie mieszkańcy będą bawić się w rytmie coverów znanych przebojów, które gwarantują znakomitą zabawę.

Pożegnanie roku rozpocznie się o godz. 19:30 od występu zespołu Dance Project. Następnie, ok. 20:20 na będzińskiej scenie pojawi się zespół Zorba, który rozgrzeje publiczność greckimi hitami. Nie zabraknie przebojów współczesnej i ludowej muzyki greckiej a także utworów opartych na motywach orientalnych.

Tego wieczoru usłyszymy także covery zespołu Budka Suflera w wykonaniu zespołu Budka Band. Na zakończenie w afrykańskich przebojach zaprezentuje się zespół Jumbo Africa, którzy zaprezentują porywający i dynamiczny show składający się oryginalnych afrykańskich utworów, przywiezionych do Polski przez członków grupy. Kulminacją wieczoru będzie wyjątkowy laser show.

CZELADŹ

Impreza sylwestrowa na rynku Starego Miasta w Czeladzi potrwa od godziny 22.00 do 0.30. Tegoroczna zabawa odbędzie się pod hasłem: „Muzyczne podsumowanie roku”. Mieszkańców rozgrzeją i zachęcą do zabawy doskonale im znane z anten radiowych hity mijającego roku.

W czasie videoteki, na ekranie ledowym zaprezentowane zostaną najchętniej oglądane teledyski z muzyką taneczną, jakie powstały w roku 2019. Imprezę poprowadzi Jakub Kużdżał. O północy wzniesiony zostanie noworoczny toast z życzeniami dla wszystkich mieszkańców miasta. Nowy Rok w Czeladzi rozświetli pokaz pirotechniczny, przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy wieczór.

SOSNOWIEC

Wzorem ubiegłych lat, w sylwestrową noc parking pod sosnowieckim urzędem miejskim zamieni się w wielki parkiet, na którym mieszkańcy będą mogli bawić się w rytm muzyki zaproszonych artystów. Impreza rozpocznie się o godz. 21:00.

Na początek, o dobrą zabawę zadba doskonale znany sosnowieckiej publiczności, zespół Silver Dance. Podczas ich występu nie zabraknie tanecznej zabawy. Następnie, około 22:00, na scenie pojawi się DJ Sonny, który ponownie pojawi się już po północy. DJ zadba o dobrą zabawę, aż do godz. 2:00.

Gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej będzie Michał Wiśniewski, który na scenie pojawi się ok. 23:00. Wokalista porwie sosnowiecką publiczność swoimi największymi przebojami. W rytm jego muzyki mieszkańcy pożegnają stary i przywitają nowy rok. – O północy wspólnie złożymy sobie życzenia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowy rok przywitamy „wojną” światła i ognia, czyli niezwykłym pokazem, który połączy różnego rodzaju efekty świetlne z klasycznym ogniem.

WOJKOWICE

W tym roku mieszkańcy 2018 rok pożegnają w muszli koncertowej w Parku Miejskim. Impreza rozpocznie się o godz. 22.00. Doskonałą atmosferę oraz energetyczną dawkę dobrej muzyki zapewni program przygotowany przez DJ-a Ricardo. Natomiast po godzinie 23:30 odbędzie się wyjątkowy pokaz „Teatr Ognia”. Nie zabraknie też tradycyjnego pokazu sztucznych ogni. Będzie też ciepły poczęstunek. Huczne świętowanie Sylwestra zakończy się o 1 w nocy.

– Każdy uczestnik imprezy będzie miał również okazję do tradycyjnego już poczęstunku w postaci zupy burmistrzówki, która doda nam energii do całonocnej zabawy – podkreśla Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

ZAWIERCIE

W Zawierciu mieszkańcy będą bawić się na parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury „Centrum”. Miejska impreza rozpocznie się o godz. 23:00. Tym razem na uczestników wydarzenia czeka dyskoteka z DJ-em Rakso. Gwiazdą wieczoru będą tancerki z zespołu Maraquja, które przygotowały atrakcyjny program razem z najpopularniejszymi przebojami i hitami.

CZYTAJ TAKŻE:

Huczny sylwester? Nie tym razem. Miejskie imprezy sylwestrowe bez fajerwerków