Dni Jaworzna 2017. Poznaliśmy już wszystkie atrakcje, jakie przygotowały dla mieszkańców władze miasta.

Już za kilka tygodni w naszym regionie rozpocznie się prawdziwy rozrywkowy maraton. Wszystko za sprawą plenerowych imprez, które przygotowują zagłębiowskie miasta.

Sprawdziliśmy, co będzie się działo w Jaworznie. W tym roku Dni Jaworzna odbędą się 10 i 11 czerwca i będą to dwa odmienne stylowo dni.

Pierwszego dnia (10 czerwca) mieszkańcy Jaworzna będą świętować na rynku i przed Teatrem Sztuk przy ul. Mickiewicza.

– Od godz. 15.00 zapraszamy na „Sobotę w Śródmieściu” Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy gry planszowe, festiwal gier zapomnianych, warsztaty artystyczne, a także występy teatrów ulicznych oraz koncerty – zapowiadają pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów będzie dyskoteka międzypokoleniowa, którą poprowadzi na jaworznickim rynku DJ Wika, najstarsza polska DJ-ka oraz DJ Wikar z Radia Eska.

Drugiego dnia (11 czerwca) zabawa przeniesie się na stadion MCKiS przy ul. Moniuszki. Na wszystkich zebranych czekać będzie „Rowerowy Zawrót Głowy” oraz występy gwiazd polskiej sceny muzycznej.

– Od godziny 14.00 zapraszamy na finał Rodzinnego Rajdu Rowerowego, którego gościem specjalnym będzie Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. Dla fanów dwóch kółek przygotowaliśmy m.in. rowerowe pokazy akrobatyczne, zwariowane rowery, mobilny serwis rowerowy oraz konkursy i zabawy dla dzieci – opowiadają organizatorzy.

O godz. 18.00 na scenie zaprezentuje się kwartet Szafa Gra, w skład którego wchodzą artyści Teatru Buffo. Zespół zaprezentuje największe przeboje lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

To jednak dopiero preludium przed kolejnymi koncertami. O godz. 19.30 wystąpi bowiem Sylwia Grzeszczak znana m.in. z takich hitów, jak „Księżniczka”, „Tamta dziewczyna” czy „Pożyczony”. Tuż po niej na scenie zobaczymy Andrzeja Piasecznego, który na pewno zaśpiewa „Chodź, przytul, przebacz” i „Śniadanie do łóżka”.

Moc atrakcji przygotowały także pozostałe miasta naszego regionu. W Sosnowcu zobaczymy m.in. Powe Play, Cleo, Lady Pank i T. Love. W Parku Grabek w Czeladzi zaśpiewają m.in. Ewa Farna, Lombard i Maryla Rodowicz, a w Dąbrowie Górniczej – Bas Tajpan & Bob One, Łąki Łan, Varius Manx i Natalia Nykiel. Z kolei w Będzinie zobaczymy m.in. Michała Szpaka, zespół Kombii, a także charyzmatycznego Igora Herbuta z grupą LemON i Roberta Gawlińskiego z zespołem Wilki.

DJ Wika:

Szafa Gra:

Sylwia Grzeszczak:

Andrzej Piaseczny: