Charakterystyczne samochody street view ponownie wyjeżdżają na polskie drogi. W ciągu najbliższych tygodni pojawią się one na ulicach miast województwa śląskiego, w tym i w Zagłębiu.

Samochody street view ponownie wyjadą na polskie drogi. Od maja do października będzie je można zobaczyć na ulicach największych polskich miast. W województwie śląskim zobaczymy subaru wyposażone w system kamer w Katowicach, Częstochowie, Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Bielsko-Białej, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Tychach, Dąbrowie Górniczej oraz Chorzowie.

– Ze względu na czynniki od nas niezależne, takie jak pogoda, remonty dróg itp., może się zdarzyć, że nasze samochody nie będą jeździć lub że nastąpią niewielkie zmiany harmonogramu – mówią przedstawiciele Google Street View. – Należy pamiętać też, że gdy podajemy konkretne miasto, fotografowany przez nas obszar może obejmować również mniejsze miejscowości w okolicy – dodają.

Samochód street view - fot. polska.googleblog.com

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. Dzięki aplikacji jej użytkownicy mogą wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia, a także śledzić trasę, jaką mają do pokonania, a także poznać punkty orientacyjne.

Na uwagę zasługuje fakt, że pierwsze zdjęcia na potrzeby Google Street View zostały w Polsce zrobione w 2011 roku, następnie zaktualizowano je w 2014 roku. Minęły kolejne trzy lata, więc czas na następną aktualizację. Dzięki temu przejazdowi mapy mają zyskać lepszą jakość, a zdjęcia mają przedstawiać aktualny stan rzeczy.

Czy tworzenie nowego liceum w Sosnowcu ma sens?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...