echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Tegoroczne Dni Czeladzi, Festiwal Ave Maria oraz wszystkie pozostałe zaplanowane na pierwszą połowę roku imprezy zostały odwołane. Zaplanowane na ten cel środki miasto przeznaczy na walkę z koronawirusem i przetrwanie. – Przed nami miesiące zaciskania pasa – mówi Zbigniew Szaleniec.

Burmistrz Zbigniew Szaleniec poinformował, że wszystkie imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne zaplanowane na pierwszą połowę roku zostały odwołane. To znaczy, że w tym roku w mieście nie odbędą się m.in. Dni Czeladzi oraz Festiwal Ave Maria. Miasto zaoszczędzone pieniądze przeznaczy na walkę z koronawirusem i przetrwanie.

– Miasto, podobnie jak wiele firm i gospodarstw domowych, będzie musiało się uporać z wieloma problemami, także finansowymi. W tej chwili, z dnia na dzień z oczywistych względów, maleją wpływy z podatków i z różnego rodzaju opłat należnych miastu. Skurczy się nasz budżet na wydatki bieżące, a trzeba mieć świadomość , że kłopoty związane z epidemią, nałożyły się na znaczne ograniczenie finansowania gmin z budżetu państwa, które rząd wprowadził w ubiegłym roku – tłumaczy Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Burmistrz zdradził też, że pracuje nad planem oszczędnościowym. – W zaistniałej sytuacji, intensywnie pracujemy nad planem oszczędnościowym, tak by po rezygnacji z niektórych pozycji w budżecie i ograniczeniu części kosztów, wystarczyło nam pieniędzy na sfinansowanie najważniejszych zadań – podkreśla.

PRZECZYTAJ: Koronawirus w Czeladzi. Miasto rezygnuje z dekoracji wielkanocnych

Miasto pomoże też przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Czeladzi. – W obliczu kryzysu, który tak boleśnie nas dotknął, najważniejsza jest solidarność społeczna, dlatego cały czas trwają intensywne prace nad przygotowaniem specjalnego, gminnego pakietu wsparcia dla przedsiębiorców i mieszkańców. Opublikujemy go tak szybko, jak to będzie możliwe i mamy nadzieję, że będzie pozytywnym uzupełnieniem planowanych działań osłonowych naszego państwa – mówi Zbigniew Szaleniec.

PRZECZYTAJ: Dni Czeladzi 2020. Poznaliśmy wszystkie tegoroczne gwiazdy

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Przypomnijmy, że Czeladź to kolejne zagłębiowskie miasto, które rezygnuje z – zaplanowanych już na najbliższe miesiące – imprez. Wcześniej zrobiły to władze Wojkowic i Zawiercia.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);