Burmistrz Wojkowic, Tomasz Szczerba poinformował o rezygnacji z tegorocznych Dni Wojkowic. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie oddziału intensywnej terapii w Szpitalu Powiatowym w Czeladzi.

Koronawirus nie odpuszcza. Wciąż rośnie liczba zakażonych. Pod wielkim znakiem zapytania stoi organizacja wielu wydarzeń i imprez, w tym dni miast. Chociaż wielu prezydentów i burmistrzów wciąż rozważa ich organizację, już teraz wiadomo, że w Wojkowicach nie odbędzie się tegoroczne święto miasta.

Taką decyzję podjął burmistrz Wojkowic, po tym jak starosta zwrócił się z pilną prośbą o dofinansowanie zakupu: karetki, respiratora i doposażenie Oddziału Intensywnej Terapii w Szpitalu Powiatowym w Czeladzi. Obecnie na terenie placówki jest zaledwie 13 respiratorów.

– Zamiast organizować Dni Wojkowic podjąłem decyzję, iż dofinansujemy potrzebny zakup. Nie wiadomo, kiedy epidemia koronawirusa się skończy, nie wiadomo jakie gwiazdy będą wolne i za ile wystąpią, a środki są potrzebne teraz – podkreśla Tomasz Szczerba. – Bądźmy solidarni i odpowiedzialni, dzisiaj walczymy o coś więcej, a na zabawę przyjdzie czas – dodaje.

Pomysł burmistrza spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem mieszkańców Wojkowic i całego regionu.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Powiat dysponuje zdaje się swoimi pieniędzmi, więc dlaczego starosta prosi inne gminy o wsparcie? na remont powiatowych dróg przebiegających przez gminy także powiat nie ma pieniędzy i gminy remontują je wykładając pieniądze ze swojego budżetu. A Wojkowice mogłyby przeznaczyć tę kwotę na konkretny cel u siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here