W najbliższy piątek, 22 czerwca, startują Dni Czeladzi. Dwudniowe świętowanie rozpocznie kabaretem. Nie zabraknie oczywiści świetnej muzyki i atrakcji dla najmłodszych.

Tegoroczne Dni Czeladzi odbędą się 22 i 23 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej. – W tym roku Dni Czeladzi wyjątkowo będziemy świętować na stadionie, a nie w amfiteatrze w Parku Grabek. Wszystko przez kompleksowy remont tego terenu – wyjaśnia Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Na scenie zobaczymy znanych i lubianych artystów, zarówno dla tych młodszych, jak i starszych mieszkańców Zagłębia. – Podobnie, jak w przypadku trzech ostatnich edycji, będą to wykonawcy o jakże różnych obliczach, gwarantujący najwyższy poziom artystyczny. Jesteśmy przekonani, że w tak skonstruowanym programie każdy znajdzie coś dla siebie oraz że dostarczy on wszystkim mnóstwa niezapomnianych doznań – podkreśla Tomasz Michałek.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się w piątek, 22 czerwca, o godz. 18.00. Jako pierwszy na scenie pojawi się niezwykle lubiany kabaret Smile (godz. 18.00). Następnie na scenie wystąpi zespół Luxtorpeda, a gwiazdą wieczoru będzie Kombii. Twórczość Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kolejnych pokoleń Polaków. Tego dnia na pewno usłyszymy takie hity, jak „Jej pierwszy raz”, „Ślad”, „Sen się spełni”, „Królowie życia”, „Nasze randez vous”, „Black & White”, „Awinion”, „Słodkiego miłego życia” czy legendarne już „Pokolenie”.

Sobotnie popołudnie, 23 czerwca, rozpocznie się podobnie, jak dzień wcześniej, czyli od dawki dobrego humoru. O 17.00 wystąpi Kabaret pod Wyrwigroszem, który znany jest z doskonałych skeczów i parodii. W 2008 roku nagrał swoją wersję przeboju „Jožin z bažin” zespołu Banjo Band z Czech, zatytułowaną „Donald marzy”. Z kolei w 2013 roku sparodiowali przebój zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie”. Po nich zagra uważany za jednego z najlepszych wokalistów młodego pokolenia w Polsce – Krzysztof Zalewski. Imprezę zwieńczy Krzysztof Cugowski, który do Czeladzi przyjedzie ze swoim nowym zespołem. Legenda kultowej Budki Suflera wykona swoje największe przeboje – „Sen o dolinie”, „Pieśń niepokorna” i „Jest taki samotny dom”, a dla miłośników muzyki tanecznej „Takie tango”.

Każdego dnia na estradzie pojawią się również Czeladzkie Talenty. – Już dziś wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszam na Stadion Miejski przy ul. Sportowej na czerwcowe Dni Czeladzi bo, jak zawsze, oprócz muzyki i śpiewu czekać na wszystkich będzie jeszcze wiele innych atrakcji. Będzie się działo! – zachęca Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

PROGRAM DNI CZELADZI 2018

Piątek (22 czerwca):

18.00 – Kabaret Smile

19.25 – Czeladzkie Talenty

20.15 – Luxtorpeda

21.35 – Zespół Kombii

Sobota (23 czerwca):

17.00 – Kabaret pod Wyrwigroszem

18.30 – Czeladzkie Talenty

19.45 – Krzysztof Zalewski

21.30 – Krzysztof Cugowski