W sobotę, 16 czerwca mieszkańcy Sosnowca próbowali pobić rekord Guinnessa w liczbie osób równocześnie niosących narodową flagę. Rekordu nie udało się pobić, ale kilometrowa flaga zrobiła wrażenie.

W minioną sobotę, na Placu Papieskim w Sosnowcu odbyły się uroczystości związane z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji włodarze przygotowali cykl wydarzeń dla mieszkańców „W spadku po Dziadku”, m.in.: rekonstrukcję historyczną, koncert Piotra Rubika czy próbę bicia rekordu Guinnessa w liczbie osób niosących narodową flagę.

Aby pobić rekord potrzeba było 3794 osób. Sosnowiczanie oraz mieszkańcy miast ościennych przeszli z flagą o wymiarach 1000 m x 3 m przez ulicę Rydza Śmigłego. I chociaż efekt wyglądał imponująco, rekordu nie udało się pobić. W próbie bicia rekordu udział wzięło 1392 osoby.

Wśród uczestników panowała radosna atmosfera. – Szkoda, tym razem się nie udało, ale nie żałujemy bo spędziliśmy czas w gronie fantastycznych ludzi. Była to dla nas świetna rozrywka w gronie rodzinnym, a przy okazji pouczająca dla naszych dzieci – powiedział Tomek z Sosnowca.