Uważany za jednego z najlepszych wokalistów młodego pokolenia w Polsce – Krzysztof Zalewski – przyjedzie do Zagłębia i zagra na tegorocznych Dniach Czeladzi.

Krzysztof Zalewski to muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce.

Muzyk zadebiutował w drugiej edycji polskiego Idola, sięgając od razu po zwycięstwo. Tuż po wygranej wydał swój debiutancki album „Pistolet”, który trafił na półki sklepów w 2004 roku. Doszedł jednak do wniosku, że nie jest jeszcze gotowy na podbicie polskiej sceny muzycznej i na kilka lat zaszył się w studiu, gdzie szkolił wokal i nagrywał chórki dla HEY i Kasi Nosowskiej. Grał także z Muchami i Brodką.

W 2013 roku powrócił z albumem „Zelig” i zdobył spory rozgłos na rynku muzycznym. Każdy z utworów obecnych na krążku jest idealnym połączeniem ambitnego tekstu i rockowej, chwytliwej melodii.

– Niezwykle utalentowana torpeda! Charyzma przeplatająca się w wielką wrażliwością życiową i muzyczną – mówi o nim Monika Brodka.

Kolejna płyta pt. „Złoto” ukazała się w 2016 roku. Wywołała ona sporo kontrowersji. Znajduje się na niej ballada „Miłość, miłość” i utwór „Polsko”, w którym wokalista rozprawia się z aktualną sytuacją w państwie. Za album ten artysta otrzymał trzy nominacje do Fryderyka 2017, a płyta szybko pokryła się złotem.

W 2018 roku Krzysztof Zalewski wydał kolejny album „Zalewski śpiewa Niemena”, z którym aktualnie gra w całej w Polsce.

Krzysztof Zalewski to kolejna już propozycja dla mieszkańców najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego. Wcześniej pisaliśmy o Kabarecie pod Wyrwigroszem, zespole Luxtorpeda i kabarecie Smile.

Przypomnijmy, że tegoroczne Dni Czeladzi odbędą się 22 i 23 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 2. – W tym roku Dni Czeladzi wyjątkowo będziemy świętować na stadionie, a nie w amfiteatrze w Parku Grabek. Wszystko przez kompleksowy remont tego terenu – wyjaśnia Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Kogo jeszcze zobaczymy na czeladzkiej scenie podczas tegorocznych urodzin miasta? Jutro odsłonimy kolejne karty!

Tygodnik Twoje Zagłębie jest patronem medialnym tegorocznych Dni Czeladzi.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here