Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński opublikował nagranie z monitoringu na którym widać, jak dwóch wandali niszczy elementy ogrodu jordanowskiego. Mieli miesiąc czasu na naprawienie szkód, teraz szuka ich policja.

Na profilu społecznościowym Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta Sosnowca pojawiło się nagranie z monitoringu na którym widać, jak dwóch sprawców niszczy elementy ogrodu jordanowskiego w parku Hallera, przy ulicy Ostogórskiej. Na nagraniu widać, że niektóre z urządzeń zostały połamane.

Do zdarzenia doszło 7 stycznia, wówczas zdecydowano dać czas sprawcom na naprawienie szkód. Dwoje młodych mężczyzn nie zareagowało jednak na apel i zadośćuczynienie swoich krzywd. Teraz w sprawę zaangażowała się sosnowiecka policja.

– Sprawcom daliśmy miesiąc na naprawienie szkód. Niestety, nie opamiętali się. Jeśli ktoś rozpoznaje tych „dzbanów”, którym tak spodobały się elementy ogrodu polisensorycznego w Parku Harcerskim przy ulicy Ostrogórskiej, prosimy o kontakt z sosnowiecką policją. Nie bądźmy obojętni, proszę o udostępnienie – napisał na swoim profilu prezydent miasta.

Warto podkreślić, że sosnowiecki ogród jordanowski znajdujący się w parku Hallera wyposażony jest m.in. w siłownię pod chmurką, strefę relaksu, wybieg dla psów, ale także ogród polisensoryczny wyposażony w elementy do wsparcia i rehabilitacji dla osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną i sprzężeniami w integracji ze środowiskiem.

Z ogrodu korzystają uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4. – Co trzeba mieć w głowie, aby dewastować ogród dla najmłodszych, który został stworzony dla mieszkańców, a przede wszystkim dzieci z niepełnosprawnością? – nie kryje swojego wzburzenia prezydent.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że już „się znaleźli”!!
    Trochę mniejszy debil, ale pojawił się znowu, jakiś artysta sztuki afroamerykańskiej – bazgroli po odnowionych elewacjach!! Też mam nadzieję, że już zbierają rodzice na farby do odnowienia elewacji!

  2. Pan prezyDĘT po podwyżce, to i złapał dzbana. Warto było głosować „za”. Chce mu się.
    A tak poważnie, panie prezydencie, to myślę, że niepełnosprawnym pilniej potrzebne podjazdy, windy, brak barier. Dopiero co był artykuł…
    Co nie zmienia faktu, że dzban musi ponieść karę, bo to co zrobił jeden z drugim, jest ZŁE.
    Niech wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie. Wszak nie święci garnki lepią, hy-hy-hy-hy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here