W poniedziałkowym meczu zamykającym pierwszą kolejkę Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec przegrało z Piastem Gliwice 1:2. Co o spotkaniu powiedzieli trenerzy obu zespołów?

Dariusz Dudek (trener Zagłębia Sosnowiec):

– Był to mój debiut w ekstraklasie. Dziewięć moich piłkarzy również zagrało po raz pierwszy na tym poziomie rozgrywek. To pokazuje, że mamy młody, niedoświadczony zespół. Szkoda, że nie podwyższyliśmy na 2:0. Dobrą okazję miał przecież Sanogo. Moment przełomowy to rzut karny po analizie VAR. Długo to trwało, trochę za długo. Na pewno będę tą sytuację analizował. Musimy się teraz skoncentrować, bo przed nami kolejny ciężki mecz, wyjazd do Lubina. Mam nadzieję, że każde kolejne spotkanie da nam doświadczenie, które pozwoli nam się utrzymać w lidze. Chcemy pokazać, że Zagłębie zasługuje na ekstraklasę.

Waldemar Fornalik (trener Piasta Gliwice):

– Gratuluję mojej drużynie charakteru. W wielu fragmentach to się udawało i dochodziliśmy do sytuacji bramkowych, ale ich nie wykorzystywaliśmy. Później sami straciliśmy gola. Drużyna mogła zwątpić, ale w szatni powiedzieliśmy sobie, że jeśli dalej będziemy tak grać, to efekty przyjdą. Strzeliliśmy dwie bramki i wygraliśmy. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ na boiskach beniaminków nie gra się łatwo. Zagłębie weszło do ligi z biegu. To scementowany zespół, który dobrze funkcjonuje i gra agresywnie. Musieliśmy się mu przeciwstawić.

W drugiej kolejce Lotto Ekstraklasy, piłkarze Zagłębia Sosnowiec zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a Piast Gliwice z Pogonią Szczecin.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Nieudany powrót Zagłębia do ekstraklasy