Decyzją sądu na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafi 19-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego, sprawczyni śmiertelnego ugodzenia nożem swojego ojczyma. Młodej kobiecie grozi dożywocie.

Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 19-letnią mieszkankę powiatu, podejrzaną o zabójstwo swojego 39-letniego ojczyma.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony piątek, około 23.00, w jednym z domów w Bobrownikach. Policję o zdarzeniu powiadomiła matka dziewczyny, która była świadkiem rodzinnej awantury.

– Agresję u nastolatki wywołało najprawdopodobniej zwrócenie uwagi ze strony domowników, dotyczące zbyt głośno prowadzonej rozmowy telefonicznej. Niewykluczone, że na zachowanie 19-latki wpływ miał też wypity alkohol – przekazał kom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Jak wykazało późniejsze badanie, młoda kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu. Po ataku na ojczyma 19-latka uciekła z domu. Została zatrzymana, godzinę później, przez policjantów w Piekarach Śląskich.

19-latka usłyszała już zarzut zabójstwa, za co grozi jej teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.