Zagłębiacy co roku pokazują wielkie serce i aktywnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Czeladź, podobnie jak w poprzednich latach, zorganizowała aukcję internetową.

Mieszkańcy mogli wylicytować wiele cennych przedmiotów, takich jak: koszulka z autografami polskich skoczków narciarskich czy trykot Łukasza Piszczka. Jedną z atrakcji był także dzień na stanowisku burmistrza Czeladzi.

Jej zwycięzcą został Piotr Wiśniewski z Katowic. Swój wyjątkowy mandat wypełnił w poniedziałek, 13 września. Dotychczasowy burmistrz, Zbigniew Szaleniec, który następnego dnia ponownie wrócił do pełnienia swoich obowiązków zapoznał swojego „następcę” z tajnikami zarządzania miastem.

„Nowy” włodarz Czeladzi swoje obowiązki rozpoczął od przeprowadzenia posiedzenia kierownictwa oraz wysłuchał sprawozdań zastępców ds. komunalnych i społecznych, jak również skarbnika miasta.

Pan Piotr był jednym z wielu, którzy w tym roku wsparli WOŚP. Łącznie w samej Czeladzi podczas 29. finału udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych. W całej tegorocznej edycji WOŚP zgromadził prawie 211 milinów złotych.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Mieszkańcy Czeladzi zebrali dla WOŚP ponad 14 tys. złotych. I nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa