Mieszkańcy Czeladzi w zbiórkach internetowych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali ponad 14 tys. złotych. Kwota ta będzie wyższa, bo wciąż trwają jeszcze wybrane licytacje.

W tym roku Czeladź postawiła na organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w internecie. Miasto zorganizowało kilka ciekawych aukcji internetowych. Mieszkańcy mogli wylicytować m.in. dzień na stanowisku burmistrza miasta (1025 złotych), roczny patronat nad akwenem w parku Grabek (2225 zł), koszulkę z autografami polskich skoczków narciarskich (570 zł) czy koszulkę Borussi Dortmund z autografem Łukasza Piszczka (930 zł).

Zebrano ponad 14 tys. złotych. I to nie koniec

Ile udało się zebrać? – Pierwszy raz zagraliśmy z WOŚP wyłącznie w sieci. Nasza zbiórka zakończyła się sukcesem. Już teraz wiemy, że na konto WOŚP trafi minimum 14 263,50 zł – przekazał Jakub Kubasik, rzecznik prasowy czeladzkiego urzędu.

Jak przyznaje burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec, nie znamy i zapewne nie poznamy kwoty, którą mieszkańcy wpłacili do puszek w mieście, zbieranych przez wolontariuszy i ustawionych w sklepach oraz ile wpłacili do wirtualnej puszki WOŚP.

Jestem jednak przekonany, że to kilka razy więcej niż ta rekordowa, którą zebraliśmy przez internet. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękuję, a tym którzy z jakichś powodów jeszcze nie zasilili konta WOŚP, przypominam, że nadal można wylicytować jakiś wystawiony w naszym mieście przedmiot. Nadal aktywna jest też wirtualna puszka. Do zobaczenia za rok, mam nadzieję już w normalnych radosnych nastrojach, przy dźwiękach muzyki na rynku naszego starego miasta – powiedział Zbigniew Szaleniec.

Warto dodać, że jedną z licytacji jest konkurs rzutów karnych z burmistrzem Zbigniewem Szaleńcem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Dąbrowie Górniczej zebrano na razie ponad 170 tys. zł dla WOŚP. Wciąż trwają jeszcze internetowe aukcje