Ruszył montaż krzeseł w hali sportowej budowanej w ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Zdjęcia z prac, jak również późniejsza wizualizacja układu siedzisk spotkały się z ostrą krytyką kibiców oraz mieszkańców miasta.

Na trybunach dominować będą kolory czerwony, zielony i biały. Zieleń pojawi się za liniami kończącymi boiska, z kolei czerwień i biel przy bokach. Zostały one jednak zaprojektowane jako mozaika. Poza podstawowymi barwami na wszystkich trybunach pojawią się także czarne krzesła.

Pierwsze zdjęcia z montażu wzbudziły wiele kontrowersji wśród kibiców. Dopatrywali się oni w tym układzie barw innego zespołu z województwa śląskiego – GKS-u Tychy.

Przedstawienie pełnej wizualizacji nie zmieniło podejścia fanów. Mimo pojawienia się barw Zagłębia Dąbrowskiego mieli oni zastrzeżenia do układu kolorów oraz elementów mozaiki. Tłumaczenie wskazujące, że jest to zabieg mający na celu optyczne powiększenie hali nie jest akceptowany przez kibiców.

Mimo niezadowolenia z projekt nie zostanie on zmieniony, ponieważ obiekt ma służyć wielu drużynom, a nie tylko Zagłębiu Sosnowiec. – Nie będzie żadnych zmian w projekcie. Hala nie będzie obiektem dla jednego klubu tylko dla wszystkich w mieście. Szkoda, że kibice tak nie angażują się w obecność na obiektach w czasie spotkań, jak na kwestiach wizualnych – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Nie wiadomo jak będzie się on prezentował w pełnej krasie. Wizualizacja przedstawia jedynie układ trybun stałych. Oprócz nich w hali pojawią się także krzesełka w wersji mobilnej. Trybuny składane będą umiejscowione bliżej samego parkietu.

Obiekt zlokalizowany przy ulicy Bora-Komorowskiego i al. Blachnickiego ma pomieścić 3052 kibiców. Pozwoli to na organizację meczów siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki czy zawodów szermierczych. Sam obiekt ma także być areną wydarzeń kulturalnych.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębiowski Park Sportowy. Umowa na budowę lodowiska podpisana