Zakończyła się modernizacja ulicy Siemianowickiej. Wcześniej powstała obwodnica osiedla Piłsudskiego. To wszystko w Czeladzi, która prezentuje zaistniałe zmiany.

Doszło do opóźnienia, natomiast finalnie udało się ukończyć modernizację ulicy Siemianowickiej w Czeladzi. Przy okazji w rejonie obwodnicy powstało kilkadziesiąt miejsc postojowych na dwóch parkingach. Drugi, między garażami i osiedlem od strony obwodnicy, został wylany ostatnią warstwą asfaltu i jest do dyspozycji mieszkańców, którzy już niekoniecznie muszą parkować na wąskich osiedlowych uliczkach.

– Tym razem jak nowa wygląda ulica Siemianowicka, na której nie tylko wymieniono nakładkę asfaltową, ale także zbudowano nowy chodnik i postawiono nowoczesne, oszczędne ledowe lampy uliczne. Lampy, na których w ramach rekompensaty za utrudnienia, za które serdecznie mieszkańców przepraszam, pojawiły się także ozdoby świąteczne. Teraz zarówno na osiedle Piłsudskiego, jak i do zabudowań indywidualnych przy Siemianowickiej, można dojechać i to nie tylko samochodem, po równych jak stół drogach, z różnych stron miasta – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jeszcze tylko wykończenie wjazdów na osiedle i indywidualne posesje przy ulicy Siemianowickiej i cały należący do miasta teren wokół osiedla Piłsudskiego, łącznie z wyremontowana ulicą Równoległą i zagospodarowanym placem wewnątrz osiedla, będzie uporządkowany.

Obwodnica osiedla Piłsudskiego

– Myślę, że zarówno mieszkańcy, jak i radni tego okręgu, Marcin Gadecki i Patryk Trybulec czy Łukasz Wesołowski, którzy na co dzień zabiegają o tę część naszej małej ojczyzny, mogą być zadowoleni z tego co miasto już zrobiło dla tej części miasta. Zarzecze, razem ze swoimi kilkoma, w większości wyremontowanymi parkami, remontowanymi obiektami sportowymi i rewitalizowanymi budynkami po byłej Kopalni Saturn, jest coraz piękniejsze i bardziej zadbane – mówi burmistrz.

Koniec prac nad obwodnicą? Mieszkańcy są innego zdania