Burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec ogłosił zakończenie prac nad obwodnicą osiedla Piłsudskiego. Mieszkańcy miasta dopytują jednak o ulicę Siemianowicką, gdzie prace nie zostały jeszcze ukoczone.

Budowa obwodnicy rozpoczęła się w lutym tego roku. Dzięki niej mieszkańcy osiedla oraz pozostałych części miasta będą mogli łatwiej dojechać do ulicy Legionów, a dalej do Sosnowca i Katowic, podobnie jak i do Siemianowic.

Obwodnica ma około 912 metrów. Poza nią powstał także parking na kilkadziesiąt samochodów. Powstała także droga rowerowa, która ma połączyć Czeladź z Siemianowicami. Wszystko jednak zależy od porozumienia między miastami.

Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego zakład także dalszą rozbudowę osiedla. Na wyznaczonych terenach ma powstać między innymi pawilon handlowy, szkoła i przedszkole.

Mieszkańcy nie są jednak do końca zadowoleni ze zmian. Pod informacją o zakończonej inwestycji pojawiły się głosy, że nie została ona dokończona. Ci skarżą się na niedokończenie remontu ulicy Siemianowickiej.

Jak podkreśla Szaleniec jej przebudowa to inna inwestycja. Ta zakłada położenie nowej nawierzchni, remont dojazdów do garaży, stworzenie miejsc parkingowych. Ma ona zakończyć się do 15 grudnia.