W maju rozpoczęły się prace remontowe wzdłuż ulic Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu. W związku z trwającymi pracami, w tym rejonie obowiązuje czasowy zakaz zatrzymywania się i postoju pojazdów.

W maju, Tramwaje Śląskie rozpoczęły realizację kolejnej inwestycji w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej. Trwają prace remontowe przy ul. Mariackiej i Żeromskiego, na odcinku od ul. Przechodniej do skrzyżowania z ul. 3 Maja.

W związku z ich prowadzeniem w rejonie ulic Mariackiej i Żeromskiego wprowadzono czasowy zakaz zatrzymywania się i postoju pojazdów.

– Mieszkańcy jednak nagminnie łamią ten zakaz, co powoduje spore utrudnienia, a nierzadko również poważne zagrożenie w ruchu. Dlatego też apelujemy do mieszkańców i użytkowników drogi o zwracanie uwagi na zmienione oznaczenia oraz o przestrzeganie obowiązujących w tym miejscu tymczasowych zasad organizacji ruchu – apeluje sosnowiecka policja.

Łamanie przepisu w tym rejonie powoduje bardzo znaczne utrudnienia. Może również spowodować zagrożenie w ruchu drogowym, a także jest powodem licznie zgłaszanych interwencji, które często kończą się postępowaniem mandatowym dla osób notorycznie nie stosujących się do obowiązujących przepisów.