Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na modernizację trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Będzińskiej w Sosnowcu i Małobądzkiej w Będzinie. Przebudowanych zostanie blisko 9 km toru.

Kilka tygodni temu Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na realizację zadań związanych z modernizacją infrastruktury tramwajowej w Zagłębiu. Największe zmiany czekają linię tramwajową między Będzinem a Sosnowcem.

Jednym z zadań jest remont na ul. Małobądzkiej w Będzinie – od nerki do granicy z Sosnowcem. Łącznie ok. 6 kilometrów toru pojedynczego. Dodatkowo przewidziano także przebudowę peronów przystankowych oraz montaż wiat z gablotami.

Drugie zadanie dotyczy modernizacji torowisk w Sosnowcu – od granicy z Będzinem do pętli Będzińska, wraz z pętlą i rozjazdami, a także w ciągu Będzińskiej od ul. Zagłębia Dąbrowskiego do ul. Staropogońskiej. Do przebudowy zaplanowano niespełna 2,8 km toru pojedynczego.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Ostatecznie, wykonawcą inwestycji będzie firma NDI, która zdaniem spółki złożyła najkorzystniejszą ofertę. Koszt prac zamknie się w kwocie ok. 60 mln zł brutto. Prace mają rozpocząć się na początku roku, a potrwają 18 miesięcy.