W związku kolejnym etapem prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Piłsudskiego od 25 kwietnia nie będzie można przejechać przez torowisko na rondzie im. Czesława Uznańskiego.

Od kilku miesięcy trwa długo wyczekiwana modernizacja torowiska na Starym Sosnowcu. Odbywa się ona w ciągu ul. Piłsudskiego, od ul. Sobieskiego do drogi ekspresowej S86.

W związku z trwającymi pracami ruch tramwajów na Starym Sosnowcu odbywa się po jednym torze, podczas gdy prace realizowane są na drugim torze. Od środy, 25 kwietnia utrudnienia czekają także na kierowców, którzy nie będą mogli przejechać przez torowisko na rondzie im. Czesława Uznańskiego (Piłsudskiego – Mireckiego – Stara).

Kierowcy, którzy będą chcieli pojechać z ul. Piłsudskiego lub Starej w al. Mireckiego, będą musieli pojechać ul. Piłsudskiego i zawrócić na rondzie Piłsudskiego – Sobieskiego – Kilińskiego, a następnie skręcić w al. Mireckiego. Z kolei podróżujący al. Mireckiego w kierunku centrum miasta lub ul. Starej muszą skręcić w prawo w ul. Piłsudskiego, a następnie zawrócić na rondzie Piłsudskiego – Kierocińskiej – Grabowa.

Rondo im. Czesława Uznańskiego w Sosnowcu - fot. MC
Rondo im. Czesława Uznańskiego w Sosnowcu – fot. MC

Objazdy dla komunikacji miejskiej

Linie autobusowe nr 154, 908N – autobusy w kierunku Pogoni kursować będą ulicą Piłsudskiego, następnie zawrócą na rondzie (skrzyżowanie ulic: Piłsudskiego – Sobieskiego – Kilińskiego) i dalej pojadą ulicą Piłsudskiego, do włączenia się na trasę rozkładową na alei Mireckiego. Trasa powrotna przebiegać będzie bez zmian. Wydłużenie trasy wyniesie 0,6 km w kursach w kierunku Pogoni.

Linia autobusowa nr 723, 902N – autobusy w kierunku centrum Sosnowca kursować będą z ulicy Mireckiego w prawo w ulicę Piłsudskiego, następnie zawrócą na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego – Kierocińskiej – Grabowa i dalej pojadą ulicą Piłsudskiego, do włączenia się na trasę rozkładową. Trasa powrotna przebiegać będzie bez zmian. Wydłużenie trasy wyniesie 0,8 km w kursach do centrum miasta.