Dzięki rządowej dotacji w Czeladzi utworzonych zostanie 16 dodatkowych miejsc żłobkowych. Miasto otrzyma na ten cel blisko 150 tys. zł.

Czeladź już po raz trzeci w tej kadencji otrzyma środki z rządowego programu „Maluch”. – Tym razem łącznie otrzymamy ponad 143 tys. zł, na prowadzenie i utworzenie kolejnych 16 miejsc żłobkowych dla naszych maluchów – poinformował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Jak obejmowałem funkcję burmistrza, Czeladź dysponowała 48 miejscami żłobkowymi, pod koniec kadencji, już od września tego roku nasz żłobek będzie mógł przyjąć 104 maluchów – dodał.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Żłobek w Czeladzi przeszedł prawdziwą metamorfozę 

To nie jedyne zmiany, jakie czekają czeladzki żłobek. Obiekt przerzedł bowiem gruntowny remont. Budynek zmienił zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. – I nie zamierzamy na tym poprzestać, moją ambicją jest, aby w żłobku znalazło miejsce każde czeladzkie dziecko – podkreśla burmistrz Szaleniec.

To już kolejne miasto, które powiększa ofertę dla młodych rodziców. Kilka dni temu pisaliśmy, że w Sosnowcu przybędzie aż 50 żłobkowych miejsc. Z kolei w Jaworznie we wrześniu powstanie pierwszy miejski żłobek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here