W sosnowieckim żłobku zwiększy się liczba miejsc dla dzieci. W tym roku ich liczba wzrośnie do 365. Dodatkowo, powstanie nowy oddział.

Nowy oddział miejskiego żłobka będzie mieścił się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcącego nr 3. Znajdzie się w nim miejsce dla 25 najmłodszych mieszkańców miasta.

– Po otwarciu oddziału w Zagórzu przy ul. Białostockiej oraz na Juliuszu tym razem otworzymy oddział na Starym Sosnowcu, w budynku gdzie mieści się m.in.: Liceum im. Bolesława Prusa. W sumie budowa nowego oddziału wyniesie prawie 1,5 mln zł, z czego 500 tys. to dofinansowanie z rządowego programu „Maluch” – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Ponadto rozbudowane zostaną oddziały przy ul. Wojska Polskiego oraz przy ul. Białostockiej. W przypadku oddziału w Niwce przyjętych zostanie o 15 dzieci więcej niż dotychczas, z kolei oddział w Zagórzu powiększy się o 10 miejsc.Koszt rozbudowy oddziału żłobka w Niwce to kwota 400 tys. złotych, natomiast przy ul. Białostockiej to 30 tys.

– W obu przypadkach otrzymaliśmy dofinansowanie. W przypadku Niwki to kwota 300 tys. zł, a jeśli chodzi o Zagórze to 24 tys. Ponadto otrzymaliśmy 4 tys. zł na zapewnienie funkcjonowania dodatkowych miejsc w oddziale w Zagórzu. W sumie kwota dofinansowania z programu „Maluch” wynosi ponad milion zł, ponieważ oprócz środków na rozbudowę otrzymaliśmy także prawie 159 tys. zł na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z wcześniejszych edycji programu „Maluch” – wyjaśnia Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Obecnie, na terenie miasta działa sześć oddziałów żłobka, w których jest 306 miejsc. W bieżącym roku opiekę znajdzie 356 maluchów, w wieku od pięciu miesięcy do trzech lat. Ponadto, na terenie miasta działa również 7 żłobków niepublicznych z 206 miejscami. Mają one na celu zapewnienie najmłodszym możliwość wszechstronnego rozwoju oraz przygotowanie dzieci do przedszkola.

Żłobek Miejski zapewnia opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 17.00. Oferuje opiekę nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w warunkach zbliżonych do warunków domowych. Troskliwą opiekę i pielęgnację zapewnia dzieciom doświadczony i wykwalifikowany personel, który dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój swoich podopiecznych.

Co istotne, każdy z oddziałów żłobka posiada własną kuchnię, a przygotowywane w nich posiłki uwzględniają obowiązujące normy i zalecenia żywieniowe. Oddziały dysponują przestronnymi, kolorowymi salami, z nowoczesnym wyposażeniem, meblami i zabawkami. Nie zabraknie także wykwalifikowanej kadry, która zadba o bezpieczeństwo i komfort najmłodszych mieszkańców miasta.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here