Trwa rewitalizacja bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie. Pierwsze efekty prac są już widoczne, jednak na ostateczny efekt mieszkańcy muszą jeszcze trochę poczekać.

Wkrótce bulwary Czarnej Przemszy zmienią swoje oblicze. Trwa ich rewitalizacja, dzięki której mieszkańcy zyskają nową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. Ponadto, jest to szansa na odrodzenie centrum miasta oraz stworzenie przyjaznej mieszkańcom przestrzeni, gdzie będą mogli spędzić czas w rodzinnym gronie.

Efekty trwających od dwóch miesięcy prac już widać gołym okiem. Uporządkowano teren na lewym brzegu rzeki, wzmocniono odcinek przy samej wodzie, wykonano schody, wzdłuż koryta rzeki wylano asfalt, widać także przyłącza pod punkty gastronomiczne.

Modernizacja bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie – fot. UM Będzin
Modernizacja bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie – fot. UM Będzin

Wkrótce powstanie tu forum miejskie z przestrzenią do biesiadowania i punktami gastronomicznymi, miejsca do wypoczynku – ławki i szezlongi, strefy rekreacyjno-sportowej z przeznaczeniem na siłownię terenową i plac zabaw dla dzieci z trampolinami ziemnymi oraz ścieżki piesze i rowerowe.

A to nie koniec zmian. W ramach pierwszego etapu prac przewidziano także nową zieleń i oświetlenie. Prace te mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Kolejny etap będzie obejmował budowę zatoki teatralnej ze sceną i widownią plenerową na skarpie rzeki, przystani wodnej z pomostem pływającym, kładek dla pieszych i parkingu.

Modernizacja bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie – fot. UM Będzin
Modernizacja bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie – fot. UM Będzin

Cały projekt ma stanowić przestrzeń integrującą lokalną społeczność przez stworzenie miejsca do organizowania rozmaitych imprez jak wystawy plenerowe, festyny, jarmarki oraz z przeznaczeniem na spotkania, pikniki, występy estradowe itp.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

    • Najgorzej wygląda fragment od basenu na Sielcu do granicy z Będziniem, a przecież to takie fajne miejsce na spacery i ścieżkę rowerową. Cisza i spokój.

  1. […] Pierwszy etap prac przy bulwarach Czarnej Przemszy w Będzinie sprawił, że mieszkańcy zyskali now… Powstało tu forum miejskie z przestrzenią do biesiadowania i punktami gastronomicznymi, miejsce do wypoczynku – ławki i szezlongi, strefa rekreacyjno-sportowa z przeznaczeniem na siłownię terenową i plac zabaw dla dzieci z trampolinami ziemnymi oraz ścieżki piesze i rowerowe. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here