Artur Boruc i Andrzej Fonfara przejmą Zagłębie Sosnowiec? Zapytaliśmy o to prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego.

Artur Boruc i Andrzej Fonfara chcą kupić Zagłębie Sosnowiec? Ta informacja zaskoczyła wszystkich fanów nie tylko Zagłębia, ale i pozostałych klubów w naszym kraju.

Przypomnijmy, że miasto ma 95 procent udziałów. Pozostałe 5 proc. pozostaje w rękach Grzegorza Książka oraz Dariusza Kozielskiego. Rozmowy z nowym inwestorem prowadzi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Jak wiemy, w czwartek (14 września) doszło do takiego spotkania w Warszawie.

Arkadiusz Chęciński – fot. PL
Arkadiusz Chęciński – fot. PL

Artur Boruc zostanie właścicielem Zagłębia?

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca: Artur Boruc i Zagłębie Sosnowiec to bardzo fajne połączenie. Zawodnik ten jest przecież ambasadorem naszej akademii piłkarskiej. Współpracujemy z nim już od dawna. W internecie jest nawet filmik, w którym śpiewa piosenkę o Zagłębiu Sosnowiec.

Czyli potwierdza Pan, że trwają rozmowy z Arturem Borucem i Andrzejem Fonfarą na temat przejęcie klubu?

Rozmowy na ten temat prowadzimy już od kilku miesięcy z różnymi podmiotami. Obecnie rozmawiamy z mocną grupą kapitałową, która ma odciążyć miasto od utrzymania klubu. Nie chcę mówić o nazwiskach, ale bezpośrednio z tymi panami o klubie nie rozmawiałem.

Czy miasto chce oddać wszystkie swoje udziały, czy tylko pewną część?

Miasto na pewno nie pozbędzie się wszystkich swoich udziałów w spółce. Zagłębie jest zbyt cenną marką. Chcemy oddać klub w dobre ręce. Nie chcemy, by przejęcie Zagłębia było tylko promocją własnych interesów. Chcemy też zachować wpływ na to, co będzie się działo w klubie.

Kiedy zakończą się rozmowy?

Chcielibyśmy sfinalizować rozmowy jak najszybciej. Najlepiej jeszcze w tym roku. Udałoby się wtedy wzmocnić zespół i wiosną mógłby powalczyć o awans do ekstraklasy. Zagłębie Sosnowiec to przecież klub, który powinien grać w ekstraklasie.

Więcej o Zagłębiu Sosnowiec przeczytasz w piątkowym wydaniu tygodnika Twoje Zagłębie TV.