14 grudnia spółka Będzin Arena ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę hali widowiskowo-sportowej, która ma powstać na terenie po odkrytym basenie, obok stadionu Sarmacji Będzin.

Spółka Będzin Arena powstała w czerwcu tego roku. Na jej czele stanął Tomasz Niedziela, członek zarządu MZBM w Będzinie i sosnowiecki radny.

– Skala i złożoność projektu jest na tyle atrakcyjna, że z przyjemnością podjąłem się tego zadania – powiedział nam Tomasz Niedziela. – Jest to jedna z największych po 1989 roku inwestycja w mieście i duże wyzwanie – dodał

Pod koniec października prezydent Łukasz Komoniewski poinformował o umowie z miastem, która powierza spółce realizację całego procesu powstania hali. Wspomniał także o trójstronnej umowie wsparcia między miastem, spółką i bankiem, na mocy której zapewnione zostało finansowanie inwestycji. Spółka Będzin Arena zawarła z bankiem umowę emisji obligacji.

– Plany są ambitne i mam nadzieję, że kolejny raz uda nam się spełnić oczekiwania będzinian. Jestem przekonany, że budowa tego typu obiektu jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju naszego miasta, jego atrakcyjności w zakresie organizacji imprez sportowych, wystawienniczych i kulturalnych. Budowa hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia będzie niewątpliwie wizytówką naszego miasta i może dać impuls do rozwoju nie tylko siatkówki, lecz także innych dyscyplin sportowych – przekazał Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

14 grudnia będzińska spółka ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu, który powstanie u zbiegu ul. Sportowej i Piłsudskiego, na terenie po odkrytym basenie, tuż obok stadionu Sarmacji.

Listę firm chętnych do projektowania i budowy hali poznamy najwcześniej 16 stycznia 2018 roku. Wtedy też dowiemy się ile cała ta inwestycja będzie kosztować. Przypomnijmy, że prezydent Komoniewski szacował wcześniej, że hala może kosztować blisko 25 mln zł. Inwestycja ma zostać sfinansowania pieniędzmi z obligacji.

Na zaprojektowanie hali wybrana firma będzie miała ok. 4 miesięcy, budowa ma potrwać 9 miesięcy.

Lokalizacja Będzin Arena - fot. mat. pras.
Lokalizacja Będzin Arena – fot. mat. pras.

Koncepcja nowej hali obejmuje trzy boiska, trybuny, które pomieszczą ok. 2500 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną, kawiarnię, stoiska handlowe i wiele innych atrakcji. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Szacuje się, że budowa hali wraz z całą infrastrukturą to koszt ok. 25 milionów złotych.

Hala sportowa w Będzinie to ukłon głównie w kierunku siatkarzy, którzy grają w PlusLidze, ale muszą występować w Sosnowcu. Co ważne, nowa hala ma służyć nie tylko sportowcom, ale także mieszkańcom, dla których mają odbywać się tu różne wydarzenia.

– Hala spełniać będzie wymogi PlusLigi. Tym samym nasza drużyna wreszcie będzie mogła grać u siebie – mówi prezydent Komoniewski.

Budowie hali towarzyszyć ma rewitalizacja Bulwarów Czarnej Przemszy, które zyskają atrakcyjny wygląd, a do tego staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom wypoczynek i rozrywkę.

Gdzie spędzisz tegorocznego Sylwestra?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...