Policjanci z Będzina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 44-latek usłyszał już zarzuty.

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło na ulicy Węgroda w Rogoźniku. Kierujący seatem na łuku drogi wypadł z jezdni, a następnie dachował. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 38-letni obywatel Gruzji. Kierowca zostawił na miejscu samochód i uciekł przed przyjazdem służb.

Na miejscu mundurowym pomagał przewodnik z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Działania mundurowych pozwoliły dotrzeć im do 44-latka z Gruzji. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli krew podejrzanego do dalszych badań. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenia pomocy na miejscu zdarzenia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. 44-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.