Zawodnicy oraz operator Skate Room w Dąbrowie Górniczej nie będą miło wspominali wyjazdu na mistrzostwa świata. Ich sprzęt został skradziony. Teraz uruchomili specjalną zbiórkę na ten cel.

Reprezentacja Polski pod koniec września uczestniczyła w mistrzostwach świata w jeździe na hulajnodze wyczynowej w Barcelonie. W składzie kadry znalazło się aż siedmiu reprezentantów z Dąbrowy Górniczej.

Wynik rywalizacji (miejsca od 6-ego do 72-ego) zszedł jednak na dalszy plan. Dzień przed powrotem do Polski zawodnicy zostali okradzeni ze sprzętu. Szyba w ich busie została wybita, a torby zabrane. Łącznie stracili oni sprzęt za ponad 50 tysięcy złotych.

Najwięcej na całej sytuacji stracił operator. Ukradziono mu aparat wraz z obiektywami, laptopa, drona oraz pozostały sprzęt niezbędny do przeprowadzenia relacji z wydarzenia. Jako, że straty są poważne klub z prezesem Piotrem Wiśniewskim na czele proszą o pomoc.

W serwisie zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka, by odkupić skradziony przez złodziei sprzęt. W samą akcję włączył się prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak.