Zgodnie z wytycznymi rektora Uniwersytetu Śląskiego, w akademikach, w nowym roku akademickim będą mogły się zameldować wyłącznie osoby w pełni zaszczepione.

Rektor uczelni prof. Ryszard Koziołek w liście do studentów napisał o planach na nadchodzący rok akademicki. – Od 1 października chcemy rozpocząć zajęcia w murach Uniwersytetu i mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się na tyle, aby te plany pokrzyżować – napisał rektor Uniwersytetu Śląskiego. – Apeluję do wszystkich Państwa, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie – dodał.

Rektor przypomniał także o możliwości szczepienia. – Warto przypomnieć, że już dzisiaj możecie wziąć udział w szczepieniach organizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. Informacje uzyskacie na stronie internetowej oraz na bezpłatnej infolinii pod nr 989. Nie uzależniamy prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to Państwa odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych – podkreślił prof. Koziołek.

Jest jednak jeden wyjątek. – W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji. W czasie największego natężenia kwaterunkowego zorganizujemy w kampusach punkty szczepień, o czym poinformujemy Was odrębnym komunikatem we wrześniu – czytamy w liście do studentów.

Aby zamieszkać w domu studenckim należy złożyć odpowiedni wniosek – informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej. Osoby, które takie miejsce uzyskają, decyzję znajdą na swoim indywidualnym koncie w systemie USOSweb.