Policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna pchnął nożem w jamę brzuszną menadżerkę jednego z pubów w centrum Dąbrowy Górniczej. Cios na szczęście nie okazał się śmiertelny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 lipca w jednym z pubów w centrum Dąbrowy Górniczej. Przebywający w lokalu mężczyzna, któremu obsługa odmówiła sprzedaży alkoholu ze względu na stan nietrzeźwości w pewnym momencie zaatakował nożem menadżerkę lokalu zadając jej cios nożem w jamę brzuszną, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

– Po zgłoszeniu natychmiast na miejscu pojawiły się ratownicy i policjanci. Kilka ulic dalej w wyniku penetracji terenu dzielnicowi zatrzymali podejrzanego 37-letniego agresora. Okazało się, że posiada on w swoim organizmie 2 promile alkoholu – informuje policja.

Kobieta z obrażeniami jamy brzusznej trafiła do szpitala. Dzięki natychmiastowej ingerencji chirurgicznej pchnięcie nożem dla 29-letniej kobiety nie okazało się śmiertelne.

Po zebraniu materiału dowodowego nożownik został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej grozi kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.