Policjanci z Jaworzna ustalają szczegółowe okoliczności wczorajszego zdarzenia, w trakcie którego pies zaatakował i ugryzł 8-letniego chłopca.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 września przy ulicy Piłsudskiego w Jaworznie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że właściciel psa, przed wejściem do osiedlowego sklepu chciał zostawić psa pod opieką bawiących się w pobliżu dzieci. Gdy jeden z chłopców odrzucił smycz pies zaatakował i ugryzł 8-latka.

Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie. Chłopiec doznał obrażeń ciała. Przewieziono go do jaworznickiego szpitala, gdzie od razu trafił pod opiekę lekarzy. Na szczęście życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. W trakcie dalszych czynności okazało się, że pies nie był szczepiony przeciwko wściekliźnie, za co właściciel został ukarany mandatem. 8-latka czeka wizyta w poradni chorób zakaźnych.

Właścicielem psa był 58-letni mieszkaniec ulicy. Pies był na smyczy, jednak nie posiadał kagańca pomimo, że nie był to pierwszy przejaw agresji ze strony psa. Powiatowy lekarz weterynarii podjął decyzję o poddaniu psa obserwacji i badaniom w odizolowaniu. Policja ustala dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.