Śląski Urząd Wojewódzki w czwartek rano poinformował o 62 kolejnych przypadkach koronawirusa w naszym województwie. Wśród zakażonych jest m.in. dwóch mężczyzn z Sosnowca.

W czwartek, 16 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 189 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, z czego 62 to mieszkańcy województwa śląskiego.

Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki, obecność koronawirusa wykryto w kolejnych próbkach pobranych od: czterech mieszkańców powiatu bielskiego (dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn), pięciu mieszkańców powiatu lublinieckiego (najmłodszy 27, najstarszy 79 lat), trzech mieszkańców Częstochowy (dwóch mężczyzn oraz starsza kobieta), trzech mieszkańców Bytomia (dwie kobiety w średnim wieku oraz starszy mężczyzna), mężczyzny w średnim wieku i kobiety w sile wieku z Zawiercia, mieszkanki Tarnowskich Gór oraz mieszkanki Piekar Śląskich.

W izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarzy zakaźników przebywać będą także kolejne osoby z dodatnimi wynikami: kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu rybnickiego, starsza mieszkanka powiatu raciborskiego, 3-letnie dziecko z powiatu bielskiego, czterech mieszkańców powiatu lublinieckiego (dwie kobiety i dwóch mężczyzn), mieszkanka Żywca w sile wieku, starszy mieszkaniec Bytomia, dwóch mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), trzech mieszkańców powiatu żywieckiego (starszy i młody mężczyzna oraz starsza kobieta), mieszkanka Zabrza w średnim wieku, trzech mieszkańców Rudy Śląskiej (dwóch mężczyzn oraz kobieta), mieszkaniec Cieszyna w średnim wieku, dwie mieszkanki Częstochowy w sile wieku, dwóch mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna),

Zakażonych koronawirusem zostało także dwóch mężczyzn z Sosnowca (w sile wieku oraz młody), mieszkaniec Świętochłowic w średnim wieku, dziewięciu mieszkańców Bytomia (najmłodszy 29, najstarszy 62 lat), dwóch mieszkańców Piekar Śląskich (mężczyzna i kobieta w średnim wieku), dwóch mieszkańców Katowic (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku), starszy mieszkaniec Zawiercia i starsza mieszkanka Tarnowskich Gór.

Są też kolejne osoby, które wygrały walkę z koronawirusem. – Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od 43-letniego mieszkańca miejscowości Kozy w powiecie bielskim okazały się ujemne. Mężczyzna może więc opuścić izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju. Koronawirusa w organizmie nie ma już także 59-letni mieszkaniec Kłobucka, który leczył się w ostatnich tygodniach w szpitalu zakaźnym w Tychach – przekazała Alina Kucharzewska, rzecznika wojewody śląskiego.

Niestety odnotowano też kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarła 72-letnia kobieta z Lublińca, a w szpitalu w Raciborzu 62-latka z powiatu lublinieckiego.

Jak wynika z czwartkowych danych wojewódzkiego sanepidu w kwarantannie domowej przebywa obecnie w skali regionu 4456 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 7047. Hospitalizowanych jest 269 pacjentów, a wyzdrowiało jak dotąd 45 osób. Łącznie w województwie śląskim zakażonych koronawirusem jest 1050 mieszkańców.

Statystyki dotyczące koronawirusa na Śląsku (stan na 16 kwietnia, g. 10.00):

Liczba zakażonych: 1050
Liczba zgonów: 60
Przebadane próbki: 13 165 (835 w ciągu ostatniej doby)
Liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 7 074
Liczba osób w kwarantannie: 4 456
Liczba osób w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: 269
Liczba ozdrowieńców: 45