O 32 kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie śląskim poinformował we wtorek rano Śląski Urząd Wojewódzki. W sumie liczba ta wzrosła do 594.

We wtorek rano, 7 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 119 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, Najwięcej, bo aż 32 przypadki, odnotowano w województwie śląskim.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, przez kolejne dwa tygodnie w tzw. izolacji domowej pozostanie 4 mieszkańców Sosnowca – 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz młody mężczyzna, mieszkaniec w sile wieku z powiatu bielskiego, kobieta w sile wieku z Rudy Śląskiej, młody mieszkaniec Tychów oraz starsza mieszkanka Mikołowa.

Dodatnie okazało się 8 próbek pobranych od osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy m.in. powiatów będzińskiego, lublinieckiego, tarnogórskiego) oraz 5 próbek pochodzących od osób pobranych w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Dobry stan zdrowia pozwala także na leczenie w domu 11 kolejnych mieszkańców – 7 z nich to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego (Mszana, 2 Wodzisław Śląski,2 Pszów, Rydułtowy, Czyżowice). Bez groźnych dla zdrowia objawów zakażenia koronawirusem jest także starszy mężczyzna z powiatu lublinieckiego, kobieta w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, mieszkaniec powiatu gliwickiego oraz mieszkanka z średnim wieku powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

W woj. śląskim odnotowano też kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarła 83-letnia mieszkanka Bytomia.

W sumie w województwie śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem łącznie u 594 osób. Spośród nich 27 zmarło. Nadal hospitalizowanych jest 217 osób, pozostałe decyzją lekarzy leczą się w domach. W ciągu ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego zbadano 509 próbek. W sumie zbadano ich 7001.

W sumie w całym kraju liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 4532. Jak dotąd zmarło 111 osób.