O 28 kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie śląskim poinformował w środe rano Śląski Urząd Wojewódzki. W sumie liczba ta wzrosła do 629.

W środę rano, 8 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 152 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, z czego 28 potwierdzono w województwie śląskim.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, obecność koronawirusa wykazały próbki pobrane w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu od 5 osób (mieszkańców Bytomia, Zabrza i Katowic). Dodatnia okazała się także próbka pobrana od mieszkanki w sile wieku z powiatu zawierciańskiego.

W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywa mieszkanka w sile wieku z powiatu będzińskiego. W tym powiecie, w swoich domach, przez kolejne dni leczyć się będą również 2 mieszkanki w sile wieku.

Dobry stan zdrowia pozwala także na domowe leczenie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych 8 mieszkańców Sosnowca. Najmłodszy ma 31 lat, a najstarszy – 72.

W izolacji domowej przebywają także: młody mężczyzna z Katowic, mieszkaniec w sile wieku z powiatu zawierciańskiego, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w sile wieku, młody mężczyzna z powiatu raciborskiego, mieszkanka w sile wieku z powiatu będzińskiego, mieszkaniec Piekar Śląskich w sile wieku, młoda kobieta z Lublińca, mieszkanka Wodzisławia Śląskiego w sile wieku, mieszkanka w sile wieku i młody mieszkaniec z powiatu tarnogórskiego oraz mieszkanka Częstochowy w sile wieku.

Odnotowano też kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarła 84-letnia kobieta, mieszkanka miejscowości Jastrzębia-Zdroju.

W sumie w województwie śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem łącznie u 629 osób. Spośród nich 33 zmarło. Nadal hospitalizowanych jest 209 osób, pozostałe decyzją lekarzy leczą się w domach. W ciągu ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego zbadano 637 próbek. W sumie zbadano ich 7638.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach informuje także o 21 ozdrowieńcach, czyli osób z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały.

W sumie w całym kraju liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 5000. Jak dotąd zmarło 136 osób.

Statystyki dotyczące koronawirusa na Śląsku (stan na 8 kwietnia, g. 10.00):

  • Liczba zakażonych: 629
  • Liczba zgonów: 33
  • Przebadane próbki: 7 638 (637 w ciągu ostatniej doby)
  • Liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 6 905
  • Liczba osób w kwarantannie: 3 583
  • Liczba osób w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: 209
  • Liczba ozdrowieńców: 21