O 18 kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie śląskim poinformował w poniedziałek rano Śląski Urząd Wojewódzki.

W poniedziałek rano, 6 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 18 z nich dotyczy osób z województwa śląskiego.

Śląskie: 18 kolejnych osób zakażonych

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, na oddział zakaźny szpitala w Zawierciu z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem trafiły nastolatka oraz starsza kobieta. Obie są mieszkankami Zawiercia.

W szpitalu zakaźnym w Tychach leczyć się będzie młody mieszkaniec Katowic. Tutaj także, decyzją lekarza – epidemiologa, pozostanie starszy mieszkaniec Mysłowic. Z kolei na oddziale zakaźnym szpitala w Chorzowie przebywa kobieta w średnim wieku z powiatu będzińskiego.

4 kolejne próbki pobrane od osób przebywających w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu okazały się dodatnie. Groźnego wirusa wykryto także w organizmie mężczyzny w średnim wieku z powiatu częstochowskiego, który przebywa w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Z kolei w swoich domach, dzięki dobremu, póki co, stanowi zdrowia oraz niedokuczliwym objawom koronawirusa, przez kolejne tygodnie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych leczyć się będą: mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, mieszkaniec Bytomia, 2 mężczyzn z Chorzowa w średnim wieku, 2 mężczyzn z Katowic oraz mężczyzna i kobieta z powiatu myszkowskiego (oboje w sile wieku).

W województwie śląskim odnotowano również kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarł 87-letni mężczyzna.

W sumie w województwie śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem łącznie u 555 osób. Spośród nich 24 zmarły. Nadal hospitalizowane są 223 osoby, pozostałe decyzją lekarzy leczą się w domach. W ciągu ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego zbadano 415 próbek. W sumie zbadano ich 6492.