Sześć kolejnych osób zakażonych koronawirusem zmarło w ostatnich godzinach w województwie śląskim, w tym dwie starsze mieszkanki Sosnowca. Liczba śmiertelnych ofiar w regionie wzrosła do 33.

W popołudniowym raporcie Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował o sześciu śmiertelnych ofiarach koronawirusa.

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu zmarli: 86-letnia kobieta mieszkanka Sosnowca, 75-letni mieszkaniec Radlina, 85-letnia mieszkanka Gorzyc, 77-letnia mieszkanka Sosnowca. W szpitalu w Częstochowie zmarł 72-letni mieszkaniec Częstochowy, a w szpitalu w Tychach 64-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej.

Śląskie: 7 kolejnych zakażeń

W ostatnich godzinach badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u siedmiu kolejnych osób w województwie śląskim. – W swoich domach, w pełnej izolacji, z niegroźnymi na razie objawami zakażenia, pod ścisłym nadzorem powiatowych sanepidów oraz lekarza – epidemiologa, leczyć się będzie mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, kobieta oraz mężczyzna z powiatu wodzisławskiego, młody mieszkaniec Tarnowskich Gór, starszy mieszkaniec Częstochowy oraz mieszkanka Gliwic. Dodatni wynik wykazała także próbka młodej kobiety – tutaj służby sanitarne prowadzą dochodzenie epidemiologiczne – przekazała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

W sumie w województwie śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem łącznie u 601 osób. Spośród nich 33 zmarło. Nadal hospitalizowanych jest 209 osób, pozostałe decyzją lekarzy leczą się w domach. Łącznie w Polsce zakażonych jest 4666 osób. Dotychczas zmarło 129 pacjentów.

W woj. śląskim 11 567 osób obecnie przebywa na obowiązkowej kwarantannie. Odnotowano też kolejne zgony❗️🏴☣️
W szpitalu…

Opublikowany przez Śląski Urząd Wojewódzki Wtorek, 7 kwietnia 2020

Skomentuj przez Facebook

16 KOMENTARZE

  • Ja bym wolał w KUCHNI.
   I nie wycieraj sobie sobie tak zwanej gęby Panem.
   Szmaty są dobre do wycierania. Czy sądzisz że ludzie też?

  • Co ma piernik do wiatraka? Myślisz że jakby nie było budowy stadionu to nikt by nie umierał?
   Były wybory trzeba było na panią Welon głosować. Może zamiast stadionu, nowy kościół by powstał?

  • waldek ma racje ..stadion jest potrzebny ogromny,zebysmy siedzieli 2 metry jeden od drugiego..jak nasza wladza bedzie walczyc z zpisdzielcami

 1. Walkę trzeba skupić na osobach starszych , chorych i napersonelu medycznym. Gospodarkę uruchomić, młodzież posłać do szkoły. Chiny zamknęły jeden region, a my zamknęliśmy całą „Europę”.

 2. Co za dzbany z niektórych komentujących. Dwie osoby zmarły i powód do podśmiechujek. Typowa sosnowiecka swołocz. Dla rodzin wyrazy współczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here