Dwie osoby, które były hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Raciborzu, opuściły placówkę. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w organizmie.

Dwie osoby opuściły w środę, 25 marca szpital zakaźny w Raciborzu. To mieszkaniec Rybnika w sile wieku, który ponad dwa tygodnie temu trafił na oddział z objawami koronawirusa po tym, jak wrócił z Włoch. Niedługo po nim do szpitala przywieziona została także jego żona. Byli to pierwsi pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem Covid-19 w raciborskiej placówce.

– Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Na te chwilę, w województwie śląskim, mamy trzy osoby, które zostały wyleczone. We wtorek, 24 marca do domu wyszedł mężczyzna, który był pierwszym pacjentem Szpitala Śląskiego w Cieszynie z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Obecnie w naszym województwie hospitalizowanych jest 111 osób, objętych kwarantanną – 10 177, a nadzorem – 8112.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here