Kolejne miasto Zagłębia Dąbrowskiego zmodernizuje oświetlenie uliczne. W Porębie niemal 1300 latarni przejdzie metamorfozę. – Będą świecić jaśniej, a co za tym idzie – mieszkańcy poczują się bezpieczniej – zapowiadają urzędnicy.

Poręba, wspólnie ze spółką Tauron, szykuje się do kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego. Wymienionych zostanie niemal 1300 latarni. – Idziemy za postępem technologicznym oraz potrzebą oszczędzania. Takie założenia zmuszają nas do szukania nowoczesnych rozwiązań. W projekcie zostaną zastosowane energooszczędne oprawy LED-owe – podkreśla Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

CZYTAJ TAKŻE: W Czeladzi będą mieć energooszczędne oświetlenie

Jak zapowiadają urzędnicy, ma być bardziej estetycznie, bezpiecznie i co najważniejsze – tanio. – Jesteśmy po rozmowach z przedstawicielami spółki, po opracowaniu dokumentacji projektowej, a także oszacowaniu kosztów całej inwestycji. Przygotowujemy się do negocjacji umowy z Tauronem – zaznacza burmistrz Spyra. – Dzięki tej inwestycji ulice Poręby będą nie tylko estetyczniejsze, ale także lepiej oświetlone i bezpieczne. Dodatkowo zaś zmniejszy się koszt zużycia energii elektrycznej – dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu za prawie 15 mln zł wymienią oświetlenie