Trwa remont drewnianego pomostu kładki dla pieszych przy ul. Franciszkańskiej w Sosnowcu. Prace mają potrwać do końca tygodnia.

Trwa remont kładki nad Czarną Przemszą na wysokości ul. Franciszkańskiej (Parku Harcerskiego). Według raportu sporządzonego w lipcu ubiegłego roku wynika, że kładka wymagała remontu. Podobnego zdania są mieszkańcy i rowerzyści. którzy chętnie korzystają z pobliskiego parku polisensorycznego, do którego prowadzi drewniany pomost.

Jak pisaliśmy na początku maja, modernizacja kładki rozpoczęła się w poniedziałek, 7 maja.

Na czas remontu kładka wyłączona jest z ruchu dla pieszych i rowerzystów. Niestety, pomimo, że remont kładki był już konieczny, ze względu na jej zły stan, wielu mieszkańców jest zaskoczonych faktem jej remontu.

– Na czas remontu kładka musi być wyłączona z ruchu, gdyż remont obejmuje kompleksową wymianę pomostu z dyli. Najbliższe połączenie dla pieszych z drugim brzegiem rzeki znajduje się na moście przy ulicy 1 Maja – informuje Grzegorz Barczyk, zastępca dyrektora ds. technicznych MZUK w Sosnowcu.

Pomost przy ulicy Franciszkańskiej - fot. Bulwar Czarnej Przemszy
Pomost przy ulicy Franciszkańskiej – fot. Bulwar Czarnej Przemszy

Renowacja zakłada kompleksową wymianę pomostu z dyli. Dotychczas udało się już wymienić 1/3 poszycia mostu na nowe, impregnowane grube deski. Na czas remontu piesi korzystający dotychczas z pomostu muszą uzbroić się w cierpliwość. Prace mają potrwać do 17 maja.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here