Zaniedbany i przez wielu uważany za niebezpieczny pomost przy ulicy Franciszkańskiej w Sosnowcu przejdzie prawdziwą metamorfozę. Prace rozpoczną się tuż po majówce.

W poniedziałek, 7 maja rozpoczyna się remont drewnianego pomostu kładki dla pieszych przy ulicy Franciszkańskiej w Sosnowcu. Według raportu sporządzonego w lipcu ubiegłego roku wynika, że kładka wymaga remontu. Podobnego zdania są mieszkańcy i rowerzyści. którzy chętnie korzystają z pobliskiego parku polisensorycznego, do którego prowadzi drewniany pomost.

Zaplanowana na maj renowacja zakłada kompleksową wymianę pomostu z dyli. W tym czasie kładka będzie niedostępna dla mieszkańców, aż do 17 maja. – Na czas remontu kładka musi być wyłączona z ruchu, gdyż remont obejmuje kompleksową wymianę pomostu z dyli. Najbliższe połączenie dla pieszych z drugim brzegiem rzeki znajduje się na moście przy ulicy 1 Maja – informuje Grzegorz Barczyk, zastępca dyrektora ds. technicznych MZUK w Sosnowcu.

Wykonawcą remontu jest firma ARSEM Marcin Piaszczak z Katowic. Koszt inwestycji to ok. 70 tys. złotych. Prace potrwają do 17 maja.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here