Trwają intensywne prace przy budowie parku miejskiego w Siewierzu. Nowe miejsce ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na powietrzu.

W ramach inwestycji, pomiędzy ulicą Żwirki i Wigury a szpitalem Chorób Płuc w Siewierzu, powstaje ciąg pieszo-rowerowy i ścieżki piesze wraz z 2 kładkami dla pieszych, nad rowem Jordan, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, strefa dydaktyczna wraz z oświetleniem, zielenią i obiektami małej architektury, a także plenerowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

Na terenie budowy wykonano już większość alejek wraz z nawierzchnią mineralno-żywiczną. Powstały pagórki oraz poziome powierzchnie placu, zamontowano urządzenia siłowni, urządzenia zręcznościowe oraz elementy placu zabaw: zjeżdżalnię, huśtawkę gniazdową oraz wszystkie urządzenia muzyczne.

Inwestor nie zapomniał także o zmotoryzowanych mieszkańcach. Z myślą o nich powstał parking oraz podbudowy z obrzeżami na placach przy potoku Jordan.

W plenerowym Centrum Edukacji Ekologicznej wykonano: zielony tunel, zielone igloo, wiatę z ławostołami, ogrodzenie, donice drewniane oraz wszystkie urządzenia edukacyjne, w skład których wchodzą gry plenerowe.

Wykonano również przyczółki obu mostów. Przygotowano większość tzw. małej architektury: latarni, ławeczek, koszy na śmieci oraz tablic informacyjnych. Rozpoczęto nasadzenia drzew i krzewów. Do wykonania pozostała niewielka ilość ścieżek w północnej i centralnej części parku.

Na terenie plenerowego Centrum Edukacji Ekologicznej pozostał do wykonania zielony labirynt oraz trawniki. Łączny koszt budowy miejsce rekreacji i edukacji ekologicznej wynosi 4,88 mln zł.

Na wykonanie inwestycji Siewierz uzyskał dofinansowanie w wysokości 85 proc. wydatków kwalifikowanych ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. W ramach Metropolitarnego Funduszu Solidarności na rok 2019 gmina otrzymała również dofinansowanie w wysokości ponad 519 tys. złotych.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. A co z Parkiem Kruczkowskiego? Z Parkiem 1000lecia? Coś ucichło o przebudowie/rekonstrukcji?
    Ruszy przed wyborami 🤔👀

    • No co Ty, już byś chciał aby robili? Najpierw musi być projekt, potem odrzucenie projektu, potem nowy projekt, zaakceptowanie projektu, potem przetarg, brak ofert, kolejny przetarg, oferty przekraczające kosztorys, kolejny przetarg, wybranie firmy która to zorganizuje, zaskarżenie decyzji przez pozostałe firmy uczestniczące w przetargu, kolejny przetarg i może w końcu się uda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here