W środę, 22 kwietnia przywrócono handel na miejskim targowisku w Będzinie. Wprowadzono jednak pewne ograniczenia.

Targowisko Miejskie w Będzinie w ostatnich tygodniach było zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Teraz ulegnie to zmianie. Od środy ponownie można zrobić tu zakupy, jednak tylko wybranych produktów.

Na targu znaleźć można handlujących warzywami i owocami, mięsem i wędlinami, artykułami spożywczymi, chemią gospodarczą oraz kwiatami, sadzonkami i krzewami. – Osoby prowadzące sprzedaż warzyw, owoców i sadzonek będą rozmieszczone, z zachowaniem niezbędnego buforu bezpieczeństwa – zapewnia zarządca targu.

W przypadku braku możliwości ustawienia w ww. sektorze, sprzedający zostaną rozlokowani na innych, wskazanych przez administratora stanowiskach handlowych. Dodatkowo, ze względu na bezpieczeństwo teren, na którym znajdują się pawilony handlowe (mięsne i spożywcze) będzie odgrodzony i będzie tam prowadzona kontrola ilości osób kupujących.

Kupcy zobowiązani będą do zaopatrzenia się we właściwe środki ochronne (płyn dezynfekujący, rękawiczki, maski). Administrator w razie konieczności będzie ograniczał liczbę klientów do ustalonego limitu. Klienci wchodzący na teren targowiska zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem umieszczonym przy bramach wejściowych oraz do zachowania bezpiecznej odległości (minimum 1,5 m).

Targowisko Miejskie położone przy ul. Gzichowskiej w Będzinie będzie czynne w środy i soboty, w godz. 6-13.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Czy był ktoś dzisiaj na targu w Będzinie może ?? Stali ci ludzie z wystawkami i innymi rzeczami jak np. stare gazety czy książki i inne klamoty ??
    Bardzo proszę o odpowiedź.

  2. S-c, Szklarniana – może teraz jest okazja zrobić porządek z tym? Skrzynki z burokami powyciągane na środek – trudno przejść! Na „szklane dachy” za ciężkie, miejskie pieniądze powciągane stare szmaty – chronią wspomniane buroki od słońca.
    Nie powinny być towary sprzedawne z bud – tak było 35 lat temu jak targowisko tam powstało?

  3. Zdjęcie zrobione jak jeszcze funkcjonowało targowisko w całości.Nie widać na nim tłumów kupujących,to dlaczego nie moźna otworzyć targowiska dla wszystkich artykułów,oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

  4. Największe targowisko miejskie w regionie a wygląda jakby dopiero wojna przeszła. Nic dziwnego jak zarządzającą firmą jest interpromex. Ta sama firma, która nie zbiera śmieci z ulic. Chyba czas na zmianę rządzących nie tylko w tej pseudofiremce ale też zarządców całego miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here