Sosnowieccy policjanci, w różnych dzielnicach miasta, wręczali mieszkańcom maseczki wielokrotnego użytku, a zamiast mandatu przypominali o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Sosnowieccy policjanci każdego dnia kontrolują, czy mieszkańcy miasta stosują się do obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią Covid-19. Jak wynika z dotychczasowych obserwacji, sosnowiczanie są dość zdyscyplinowani i zrozumieli, że nakazy i zakazy nie zostały wprowadzone by ograniczać ich podstawowe wolności, tylko by chronić ich zdrowie i życie.

Maseczka zamiast mandatu - fot. KMP w Sosnowcu
Maseczka zamiast mandatu – fot. KMP w Sosnowcu

Jedną z najważniejszych regulacji w ostatnim czasie jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Przez ostatnich kilka dni, policjanci zamiast karać wszystkich zapominalskich, wręczali maseczki ochronne.

Maseczka zamiast mandatu - fot. KMP w Sosnowcu
Maseczka zamiast mandatu – fot. KMP w Sosnowcu

Sosnowieckich mundurowych ofiarujących mieszkańcom maseczki najczęściej można było spotkać w parkach i na terenach wypoczynkowych, gdzie sprawdzali, czy wszyscy korzystają z łona natury przestrzegając wprowadzonych przepisów.

– Podczas trwającej akcji niejednokrotnie napotkali osoby, które maseczek nie miały lub nosiły ją nieprawidłowo. Podczas rozmów z takimi osobami pouczali je o obowiązku zasłaniania nosa i ust i wręczali materiałowe maseczki, które można wykorzystywać wielokrotnie. Zagadnięte osoby były bardzo zaskoczone, a spotkanie okazywało się nie raz doskonałą okazją do zadania pytań na temat obwiązujących przepisów – mówi podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.